پوست چرب و کنترل چربی پوست خود

پوست چرب دلایل داشتن پوست چرب و درمان آن چیست؟

پوست چرب

در این مقاله سعی داریم با شما در مورد شناخت نوع پوست خود صحبت کنیم .مانند پوست چرب که اگر موفق به کنترل چربی آن نباشیم همیشه شاهد پوستی پر از جوش خواهیم بود .با ما باشید تا پوستتان را بهتر بشناسید .

دلایل داشتن پوست چرب

چه عواملی باعث ایجاد پوست روغنی می شود؟

توجه کنید که پوست شما کمی درخشش اضافی ایجاد می کند؟ واقعیت این است که ، همه افراد در پوست خود روغن دارند. در زیر هر یک از منافذ شما غده سبزی وجود دارد که روغنهای طبیعی به نام سبوم تولید می کند. این کمک می کند پوست شما مرطوب و سالم بماند.

اگرچه در برخی افراد غدد چربی می توانند روغن زیادی تولید کنند. این باعث ایجاد پوستی روغنی می شود.

 پوست چرب حتی در طی چند ساعت از پاکسازی می تواند احساس چربی کند.

 دلایل داشتن پوست چرب

شامل عوامل ژنتیکی ، محیطی و عوامل سبک زندگی است. در حالی که شما نمی توانید لزوماً از شر پوست روغنی خلاص شوید ، می توانید برای کم شدن چربی پوست خود قدم بردارید. نکته اصلی شناسایی یک یا چند مورد از این هفت دلیل اساسی است.

1. ژنتیک

اگر یکی از والدین شما دارای پوست روغنی است ، احتمالاً شما نیز دارای غدد چربی بیش فعال هستید.

2. سن

 پوست شما با افزایش سن ، سبوم کمتری تولید می کند. پیری پوست پروتئین مانند کلاژن را از دست می دهد و این عمل باعث می شود فعالیت غدد چربی کم شود .

به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که دچار پیری پوست می شوند نیز دارای پوست خشک هستند. این همچنین زمانی است که به دلیل کمبود کلاژن و سبوم ، خطوط ریز و چین و چروک ها بیشتر مورد دید قرار می گیرند.

یکی از مزایای پوست روغنی این است که شما ممکن است نسبت به هم سن های خود علائم پیری را نشان ندهید

4- منافذ بزرگ شده

بعضی اوقات منافذ شما به دلیل افزایش سن و نوسان وزن ممکن است کشیده شود. منافذ بزرگتر نیز تمایل به تولید روغن بیشتر دارند

شما نمی توانید منافذ خود را کوچک کنید ،اما در طول روز با بودن منافذ بزرگ پوست شاهد ایجاد لکه در پوستتان هستید  .

5- استفاده از محصولات نادرست مربوط به مراقبت از پوست

با استفاده از محصولات نادرست مراقبت از پوست برای نوع پوست خود ، پوست روغنی را نیز می توانید ایجاد کنید. برای مثال ممکن است شما از کرم های خیلی سنگین استفاده کنید که مناسب پوستتان نیست.

اگر در ماه های زمستان پوست خشک تری دارید ، ممکن است نیاز به تغییر برنامه مراقبت از پوست خود برای بهار و تابستان باشد ،نیاز به مرطوب کننده های سبک و پاک کننده های ژل دار داشته باشید.

اسکراب پوست چرب کاهش براقی و چربی پوست
اسکراب روزانه نوتروژینا جمع کننده منافذ و روشن کننده 

استفاده از محصولات صحیح مراقبت از پوست می تواند تفاوت زیادی در میزان روغن باقی مانده در صورت شما ایجاد کند.

6. بیش از حد از روتین مراقبت از پوست خود استفاده کنید

 شستن صورت یا لایه برداری بیش از حد اغلب می تواند پوست شما را چرب کند.    

اما اگر این کار را بیش از حد انجام دهید ، بیش از حد روغن را از پوست خود جدا می کنید. این می تواند باعث شود غدد چربی شما به حالت اضطراری بروند و در آنجا روغن بیشتری تولید کنند تا این ضرر را جبران کند.

ژل شست و شوی صورت بدون چربی مناسب پوست لکه دار

شما فقط باید دو بار در روز پوست خود را بشویید تا روغن اضافی در آن خالی نشود.

ضد آفتاب بایودرما مناسب پوست های چرب و جوش دار
بایودرما – کرم ضدافتاب فتودرم SPF100 بدون رنگ

ضد آفتاب فوق هیچگونه چربی روی پوست ایجاد نمی کند و حاوی پودر جاذب چربی است . مناسب پوست های چرب و جوش دار می باشد .

ضد آفتاب

عدم استفاده از ضد آفتاب همچنین می تواند پوست شما را خشک کند و منجر به تولید بیشتر سبوم شود. ا مرطوب کننده ها و پایه های ضد آفتاب تمایل به چربی کمتری دارند ، اما ممکن است در طول روز مجبور به استفاده مجدد از آن باشید.

7.به هیچ عنوان استفاده از مرطوب کننده خود را قطع نکنید.

این یک افسانه است که مرطوب کننده باعث ایجاد پوست روغنی می شود. در حقیقت ، اگر از درمان های آکنه مانند سالیسیلیک اسید یا بنزوئیل پراکسید استفاده می کنید ، مطمئناً به مرطوب کننده مناسبی برای جلوگیری از خشک شدن پوست خود نیاز دارید. بدون مرطوب کننده ، هر نوع پوستی خشک می شود.

آبرسان نیتروژنا فورا خشکی پوست را برطرف می کند.
آبرسان نوتروژینا پوست نرمال و چرب مدل واتر ژل 

بنابراین به جای حذف مرطوب کننده ، نکته اصلی یافتن نوع مناسب مرطوب کننده است. مرطوب کننده های سبک و مبتنی بر آب برای پوست های روغنی به خوبی کار می کنند. همیشه این مرحله را آخر بعد از پاکسازی و تونینگ قرار دهید.

محصولات بدون چربی

همچنین به دنبال محصولاتی باشید که می گویند آنها بدون روغن هستند تا به شما کمک کند تا منافذ را پاک کنید.

ممکن است اکنون پوست روغنی داشته باشید ، اما باید با افزایش سن پوست خود را ارزیابی کنید. حتی ممکن است افراد در دهه 30 خود دارای همان ترکیب پوستی مانند نوجوانان و 20 سالگی خود نباشد.

3. جایی که شما زندگی می کنید و همچنین تغییر فصل

در حالی که ژنتیک و سن علل اساسی پوست روغنی را در شما ایجاد می کند ، جایی که در آن زندگی می کنید و فصل نیز می تواند باعث تغییر در پوست شما شود ..

تونر پوست که چربی پوست را بدون کشید گی منافذ کنترل می کند
تونر کنترل کننده چربی اوله هنریکسن

این تونر به طور موثری چربی اضافی را از بین می برد و بدون اینکه پوست را بکشید منافذ را پاک می کند.

افراد در آب و هوای گرم و مرطوب دارای پوستی روغنی هستند. همچنین احتمال دارد در تابستان نیز بیشتر  از  پاییز یا زمستان شاهد پوست چرب باشید.

و در آخر شما با شناختن نوع پوست خود به راحتی می توانید با مصرف محصولات مناسب چربی پوست خود را کنترل کنید.

استفاده از سرم های پوست برای روتین روزانه

سرم پوستی چیست ؟و چه فرقی با کرم یا لوسیون دارد ؟برای من چه کاربردی داره ؟

. سرم ها مایعات سبک و با جذب سریعی هستند که  به عنوان جایگزین یا علاوه بر کرم یا لوسیون جزئی از روتین روزانه  مراقبت از پوست هستند.بستگی به مشکل پوستی که ما دچار آن هستیم می توانیم سرم مخصوص آن را مصرف کنیم .

بنابراین ، دقیقاً یک سرم چیست؟

 این که آیا روال مراقبت از پوست شما از 15 مرحله یا پنج مرحله تشکیل شده است ، زیاد دارای اهمیت نیست ولی یک مورد خاص وجود دارد که باید همیشه اولویت داشته باشد: سرم.

 سرم معمولاً یک مایع یا ژل است که دارای غلظتهای زیادی از پوست فعال است ، که می تواند به پوست عمیق تر از سایر عناصر موضعی (مانند مرطوب کننده ها) نفوذ کند.. ”

 سرم معمولاً یک مایع یا ژل است که دارای غلظتهای زیادی از پوست فعال است ، که می تواند به پوست عمیق تر از سایر عناصر موضعی (مانند مرطوب کننده ها) نفوذ کند.. ”

سرم آبرسان و روشن کننده پوست

سرم آبرسان و روشن کننده نوتروژینا

هزینه های سرم ، مزایای سرم

سرم ها در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست گرانترین محصول هستند. اما در صورت استفاده صحیح ، یک ظرف سرم 1 اونسی باید ماه ها طول بکشد.

آن چند قطره غلیظ ،بسیار کارآمد هستند. سرم ها از مولکول های بسیار کوچکی ساخته شده اند ، بنابراین پوست آنها را به سرعت و عمیق جذب می کند. ویلسون می گوید: مواد غلیظ تر و سنگین تر در کرم ها سدی بر روی پوست شما هستند. وی افزود: “این امر برای قفل کردن رطوبت بسیار عالی است.پس بهتر است اول سرم پوستی را در روتین استفاده کنیم

..

سرم گیاهان دریایی تارت
درخشندگی و سرزندگی روی پوست

بزرگترین تفاوت بین سرم و کرم یا لوسیون  در فرمول نیست.

سرم ها حاوی قوی ترین دوز مواد ضد پیری – آنتی اکسیدان ها ، پپتیدها و براق کننده های پوستی مانند اسید کوجیک هستند .” این اسید از تشکیل تیروزین که اسید آمینه ای برای تولید ملانین است، جلوگیری کرده و تولید آن را مهار می کند. ملانین رنگدانه ای است که بر روی مو، پوست و رنگ چشم اثر می گذارد. از آنجا که این اسید تولید ملانین را مهار می کند، بنابراین می تواند اثر روشن کننده ای روی پوست داشته باشد پس آنها کارگر واقعی هر خط محصول هستند.”

“من فکر می کنم هر کس اگر سرم خوبی داشته باشد ، پوست خود را بی عیب و نقص می کند.”

اسید فرولیک چیست؟

Ferulic acid یک آنتی اکسیدان گیاهی است که در محصولات ضد پیری پوست مورد استفاده قرار می گیرد، این اسید به طور طبیعی در غذاهای متنوعی یافت می شود ، از جمله:

سبوس ،جو دوسر،برنج ،بادمجان ،مرکبات ،دانه های سیب

اسید فرولیک به دلیل توانایی آن در مبارزه با رادیکالهای آزاد ، ضمن اینکه باعث افزایش کارآیی سایر آنتی اکسیدان ها ، از جمله ویتامین های A ، C و E می شود ، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

فرولیک اسید چه کاربردهایی دارد؟

فرولیک اسید معمولا در فرم سرم موجود است و می تواند به کار برده شود.

کاربردهای متداول اسید فریلیک برای پوست شامل موارد زیر است:

 • هیپرپیگمانتاسیون (یک نوع لک پوستی)
 • بروز علائم پیری، از جمله خطوط ریز و چین و چروک
 • لکه های خورشید (لکه های سنی نیز نامیده می شود.)
 • آکنه
سرم پوست دارای خاصیت آنتی اکسیدان
سسدرما – سرم اینتنسیو سی – ویت

مناسب انواع پوست

مناسب استفاده بعنوان شوک درمانی قوی

مکمل درمان ترک های پوستی، انواع لک و سلولیت

دارای خاصیت آنتی اکسیدان

دارای خاصیت لیفتینگ و افزایش قابلیت ارتجاعی پوست بلافاصله بعد از استفاده

شفاف کننده و یکنواخت کننده رنگ پوست

دارای خاصیت ضدچروک و ضدلک

دارای 12% ویتامین C خالص

موارد استفاده دیگر از اسید فرولیک چیست؟

همچنین به عنوان یک مکمل در نظر گرفته شده برای استفاده روزانه در دسترس است. برخی مطالعات حاکی از آن است که اسید فرولیک ممکن است برای مبتلایان به دیابت و فشار خون ریوی مفید باشد.

مزایای اسید فریلیک برای پوست چیست؟

در سرم های پوستی ، اسید فرولیک تمایل دارد که با سایر ترکیبات آنتی اکسیدان ، به خصوص ویتامین C ، به خوبی کار کند.

اسید فرولیک در صورت استفاده موضعی از طریق سرم یا پوست ، به طور مؤثر عمل می کند.

نیاز به معرفی یک سرم در زندگی شما

. مهم است که هنگام انتخاب سرم بدانید که کدام مشکلات پوستی را می خواهید درمان کنید.

 بیشتر سرم های اصلی حاوی ترکیبی از آنتی اکسیدان ها هستند ، که باعث براق شدن پوست می شود.

به دنبال محصول مرطوب کننده هستید؟

 نوسبام می گوید: “یک سرم آبرسان باید حاوی اسید هیالورونیک و پپتید باشد.” “اسید هیلارونیک پوست را براق و درخشان نگه می دارد و اساساً به شما اجازه می دهد تا پوست شما راحت تر ترمیم شود.” اگر مهمترین نگرانی شما، چین و چروک صورتتان است توصیه می کنیم به دنبال سرم حاوی رتینول ها (که گردش خون سلول ها را افزایش می دهد) ، اسید گلیکولیک و ویتامین C را جستجو کنید Nussbaum توصیه می کند بلافاصله پس از تمیز کردن پوست به صورت و گردن ، سرم را دو بار در روز استفاده کنید. به گفته وی از آنجا که سرم ها بسیار سبک هستند ، لایه برداری آنها آسان است ، قبل از هر نوع ضد آفتاب یا کرم آرایشی استفاده کنید

آن چند قطره غلیظ بسیار کارآمد هستند. سرم ها از مولکول های بسیار کوچکی ساخته شده اند ، بنابراین پوست آنها را به سرعت و عمیق جذب می کند. ویلسون می گوید: مواد غلیظ تر و سنگین تر در کرم ها سدی بر روی پوست شما هستند. وی افزود: “این امر برای قفل کردن رطوبت بسیار عالی است. این ماده همچنین می تواند مواد فعال را از بین ببرد. بدون این موانع ، مواد فعال موجود در سرم سریعتر و موثرتر به پوست شما نفوذ می کنند

اسید فروولیک همچنین برای حفظ مواد غذایی استفاده می شود. علاوه بر این ، بعضی اوقات توسط بعضی از داروها توسط صنایع داروسازی استفاده می شود. تحقیقات بیشتری در مورد سایر کاربردهای بالقوه برای این آنتی اکسیدان بطور گسترده در دسترس ، از جمله برای آلزایمر و بیماری های قلبی و عروقی انجام شده است.

مزایای اسید فریلیک برای پوست چیست؟

در سرم های پوستی ، اسید فریلیک تمایل دارد که با سایر ترکیبات آنتی اکسیدان ، به خصوص ویتامین C ، به خوبی کار کند.

ویتامین C یک ماده رایج در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست ضد پیری است. اما ویتامین C به خودی خود بسیار پایدار نیست. به سرعت هنگامی که در معرض نور خورشید قرار دارد ، به سرعت تخریب می شود. به همین دلیل سرم های ویتامین C معمولاً در بطری هایی با رنگ مات یا کهربا قرار می گیرند.

تصور می شود که اسید فرولیک به تثبیت ویتامین C کمک می کند و ضمن محافظت از آن باعث افزایش مقاومت در برابر نور می شود. عکسبرداری به توانایی چیزی برای به حداقل رساندن آسیب آفتاب اشاره دارد.

یک مطالعه 2005 نشان می دهد که اسید فریلیک این امکان را دارد که دو برابر میزان محافظت از نور در هنگام ترکیب با ویتامین های C و E را ارائه دهد.

سرم پوستی ویتامین سی
سرم ویتامین سی اوله هنریکسن

چند دلیل برای معرفی یک سرم در زندگی شما

. مهم است که هنگام انتخاب سرم بدانید که کدام مشکلات پوستی را می خواهید درمان کنید.

 بیشتر سرم های اصلی حاوی ترکیبی از آنتی اکسیدان ها هستند ، که باعث براق شدن پوست می شود.

“اسید هیلارونیک پوست را براق و درخشان نگه می دارد و اساساً به شما اجازه می دهد تا پوست شما راحت تر ترمیم شود.”

اگر مهمترین نگرانی شما، چین و چروک صورتتان است توصیه می کنیم به دنبال سرم حاوی رتینول ها (که گردش خون سلول ها را افزایش می دهد) ، اسید گلیکولیک و ویتامین C را جستجو کنید .

بلافاصله پس از تمیز کردن پوست به صورت و گردن خود ، سرم پوستی را بزنید و این کار را دو بار در روز انجام دهید ..

از آنجا که سرم ها بسیار سبک هستند ، لایه برداری آنها آسان است ، قبل از هر نوع کرم ضد آفتاب یا کرم آرایشی استفاده کنید.

و در آخر

سرم های پوستی انواع مختلفی دارد و هر کدام برای حل مشکلی از پوست ما به کار می آید پس بررسی کنیم که به کدام سرم نیاز داریم؟ نظر بدین …….

شوینده صورت روتین روزانه

شوینده صورت ژل، فوم مواد شوینده کرمی یا صابون کدام بهتره؟

برای هر پوستی یک نوع شوینده مناسب است .شستشوی صورت محصولات متفاوتی دارد برای انواع پوست مانند برای پوست خشک شوینده کرم دار مناسب است ،برای پوست ترکیبی فوم شستشو حالا با هم برای پوستمان شوینده انتخاب کنیم .

معرفی شوینده صورت

روغن ، ژل، فوم یا صابون برای شوینده صورت بهتره؟

شوینده ای رو که برای پوست صورتتون مناسب نیست مطمئن باشید برای پوست بدن هم همینطوره ، حتی اگر محصولات مراقبت از بدن هرگز باعث واکنش پوست نشوند ، محصولات ملایم را برای حمام یا زیر دوش انتخاب کنید. و لازم نیست هر روز با صابون یا ژل های دیگر بشویید!

پوست روی بازوها و پاها متفاوت از  پوست صورت  شما است. لزوماً این یک چیز بدی  نیست که نتوانید بسیاری از محصولات روی صورت خود را تحمل کنید ، اما هرگز با محصولات بدن مشکلی نداشته باشید. با گفتن این نکته ، توصیه برای مواد تشکیل دهنده هنوز هم برای هر دو کاربرد دارد. موادی که از مصرف آن در شوینده ی صورت جلوگیری می شود نیز نباید در محصولات مراقبت از بدن وجود داشته باشد. .

پن ،شوینده صورت

شوینده صورت ،پن
پن شستشوی بایودرما

جایگزینی مناسب برای صابون بوده و با تنظیم پ هاش سازگار با پوست می‌تواند به حفظ لطافت، چربی و رطوبت طبیعی پوست کمک شایانی نماید . پن‌ها پاک‌کننده‌‌هایی غیرصابونی هستند که با توجه به فرمولاسیون جایگزینی عالی برای صابون‌ها به منظور شوینده صورت هستند

صابون

شوینده صورت صابون

. بسیاری از صابون ها از pH بالایی برخوردار هستند و این باعث می شود صدمات بیشتری نسبت به خوبی های خود  به پوست شما وارد کند. ژل از قوطی پمپ می شود که هنگام تماس با آب ، تبدیل به لکه ای از کف می شود. برای تولید این فوم ، مواد تمیز کننده و کف بیشتری لازم است. و این احتمال خشکی و تحریک پوست را افزایش می دهد. در حقیقت: هرچه فوم کمتری استفاده کنید ، برای پوست شما بهتر است!

فوم ،شوینده صورت

فوم ،شوینده صورت

 پس درصورتی که می خواهید بعد از یک آرایش سنگین یا یک روز طولانی مدت که صورت تان در معرض الودگی و گرد و غبار بوده، منفذهای پوست صورت را کاملا تمیز کنید، فوم شست و شو صورت بهترین انتخاب است خشکی پوست پس از استفاده از فوم شستشوی صورت شایع است ولی با کوتاه کردن زمان استفاده آن و استفاده لوسیون و مرطوب کننده پس از خشک کردن صورت این مشکل برطرف ميشود .

شویند ه صورت که حاوی کرم هستند

شوینده صورت با کرم

من طرفدار پاکسازی با روغن هستم. پوست خشک نمی شود و آن لایه ای از سبوم ، سلول های مرده پوست و باکتری ها را به سادگی از بین می برد ، بدون اینکه پوست شما را تحریک و خشک کند. علاوه بر این ، یک لایه خوب از روغن روی پوست شما باقی مانده و آن را آبرسانی می کند. این را خودتان امتحان کنید. یک بازو را با ژل دوش بشویید و بازوی دیگر را با روغن دوش بشویید. متوجه خواهید شد که بازوی ژل دوش احساس خشک و سفتی می کند و بازوی دیگر بسیار نرم احساس می کند.

شامپو و ژل شستشو در یک محصول ؟

ژل شوینده صورت
ژل شوینده ی صورت گارنیر

آیا می دانید با دیدن فهرست مواد تشکیل دهنده به تنهایی نمی توانید بگویید ژل دوش یا شامپو در دست دارید؟ ترکیب این محصولات تقریباً یکسان است. با این وجود ، به طور معمول ، اختلاف در میزان استفاده از مواد تمیز کننده استفاده می شود. بنابراین تولید کنندگان بیشتر سولفات لورث سدیم (پرمصرف ترین ماده تمیز کننده) را در یک شامپو نسبت به ژل دوش قرار می دهند. از طرف دیگر ، ژل دوش حاوی مواد آبرسان بیشتری نسبت به شامپو است. اگر پوست خشک یا موهای روغنی بیشتری دارید ، قطعاً یک محصول 2 در 1 ایده آل نیست. احتمالاً چنین محصولی در چربی زدایی موهای شما کمتر موثر است و در واقع بدن شما را خشک می کند. بنابراین دو محصول جداگانه بهترین هستند .

شامپو های ملایم

چگونه شامپوی ملایم می تواند به سلامت موهای شما کمک کند

موهای شما جزئی از سلامت جسم و روان شماست زیرا تاثیر زیادی در زیبایی ما دارد به این علت مراقبت از آن برای ما حائز اهمیت است پس بیایید با انتخاب یک شامپوی مناسب موهای خود قدمی خوب برداریم .

شامپوملایم چیست؟


شامپو های ملایم شامپوهایی هستند که در مقایسه با سایر شامپوها حاوی مواد پاک کننده ملایم و به طور کلی ضعیف تر (مواد شوینده و سورفاکتانت) هستند.

مواد پاک کننده به از بین بردن روغن و کثیفی موها کمک می کند ، اما شامپوهایی که حاوی مواد پاک کننده معمولی هستند می توانند موها را خشن ، بدون حالت و خشک کنند.

شامپو های ملایم نیز حاوی مواد نرم کننده و اغلب روغن های طبیعی و یا عصاره های گیاهان برای نرم نگه داشتن مو هستند.

یک شامپو ملایم می تواند یک انتخاب عالی برای هر یک از این موارد باشد:

شامپو برای مصرف هر روز
موهای آسیب دیده ، چه توسط مواد شیمیایی یا گرما.
موهای خشک یا شکننده
موهای معمولی
شوره سر
ریزش مو

شامپو های ملایم هم می توانند چربی و آلودگی را از بین ببرند و این کار را بدون اینکه به موهای شما آسیب برساند انجام می دهد .

با این وجود ، اگر موهای شما فوق العاده چرب است ، یا از محصولات زیادی مانند سشوار ، اتوی مو ، ژل ها ، یا موس استفاده می کنید ، یک شامپو قوی تر هنوز ممکن است جایی در روند مراقبت از موهای شما داشته باشد.

مزایای استفاده از شامپوملایم روی مو و پوست سر شما


آنچه یک شامپوی ملایم را از شامپوی قوی تر جدا می کند عدم وجود مواد پاک کننده قوی است که به عنوان مواد فعال کننده مواد شوینده و شناخته می شوند. سورفکتانت ها و مواد شوینده مواد تشکیل دهنده صابون مانند ی هستند که باقیمانده ، روغن و آلودگی در موهای شمارا از بین می برند .

شامپو های ملایم حاوی مواد ضدعفونی کننده و مواد شوینده هستند ، اما به اندازه شامپو پاک کننده از مواد شوینده ی قوی در آن استفاده نشده است.


شامپوهای ملایم حاوی مواد نرم کننده اضافی به شکل روغنهای طبیعی ، سیلیکون یا پروتئین هستند. مانند ابریشم و پروتئین حیوانی هیدرولیز شده است
آمینو اسید
گلیسرین
دی متیکون
پروپیلن گلیکول
کراتین
روغنهای طبیعی یا اساسی
عصاره های گیاهی
کره شی
ویتامین هایی مانند پانتنول و پرویتامین ها
ترکیباتی که در شامپوهای ملایم استفاده می شود فواید زیادی دارند.


شامپو ملایم برای موهای خشک


وقتی موهای شما رطوبت کافی را حفظ نمی کنند ، موهای خشک ایجاد می شوند. شامپوهای ملایم انتخابی عالی برای موهای خشک هستند زیرا باعث تمیز کردن ملایم می شوند اما موهای شما را از روغنهای طبیعی مورد نیاز خود محو نمی کند.

شامپو ملایم فولیکا جهت مصرف روزانه مخصوص موهای حساس و شکننده حجم 200 میلی لیتر

این شامپو در حجم 200 میلی‌لیتر، ترکیبات بسیار موثری برای بهبود بافت موهای آسیب دیده دارد. این شامپو با PH متعادل پوست سر را نمی‌آزراد و حس سبکی به موها می‌دهد. این شامپو حاوی ترکیبی موثر از ویتامین B5 و عصاره سبوس برنج دارد. این ترکیب موها را تقویت کرده و به بهبود بافت از بین رفته‌ی مو و ترمیم آن کمک می‌کند. پس از مدتی استفاده از این شامپو، موهای آسیب‌دیده و شکننده به موهایی نرم و براق و زنده تبدیل خواهد شد. این شامپو را می‌توان به صورت روزانه استفاده کرد. مصرف آن هم مناسب خانم‌ها و هم آقایان است.

اگر موهای خشک دارید ، بعد از شامپو همیشه از نرم کننده استفاده کنید و بعد از دوش گرفتن ، روغن های مو را در نظر بگیرید.

شامپو ملایم برای ریزش مو


اگرچه نمی توان از ریزش مو جلوگیری کرد ، به خصوص با افزایش سن ،ولی ممکن است با درمان التهاب فولیکول مو ، ریزش مو را کند کنید. استفاده از یک شامپوی ملایم می تواند شما را از تحریک و آسیب رساندن به فولیکول مو به مرور زمان در امان نگه دارد.

اگر دچار ریزش مو هستید ، از یک شامپوی ملایم استفاده کنید تا از شکستگی و خشک شدن پوست سر خود جلوگیری کنید. فرمول های سخت تر ممکن است موها را خشک کرده و باعث شکسته شدن آن شود که منجر به ریزش بیشتر مو می شود.

شامپو ملایم برای موهای چرب


اگر موهای چرب دارید ، حداقل یک بار در هفته از یک شامپو قوی تر استفاده کنید. در این میان ، یک شامپوی ملایم قدرت پاک کنندگی کافی برای از بین بردن روغن اضافی دارد که برای استفاده روزانه شما مناسب است.

شامپو ضد شوره لافارر مخصوص موهای چرب و کدر مدلCLIMBA حجم 180میلی لیتر

شامپو ضد شوره لافارر حاوی سالیسیک اسید، کلیمبازول، اکتوپیروکس، آلفاگلوکان‌الیگوساکارید، عصاره رزماری، عصاره آلوئه‌ورا، عصاره مورد،Zn- PCA و ویتامین B5 و E می‌باشد که موجب کنترل و رفع شوره های چرب سر، از بین برنده عوامل میکروبی و قارچی مولد شوره، افزایش فعالیت میکروارگانیسم های مفید پوست سر می‌گردد،

ممکن است بخواهید از شامپوهایملایم حاوی سیلیکون اجتناب کنید (مانند سیکلومتریک و دی متیکون). اگرچه آنها می توانند موهای شما را براق نشان دهد ، اما ممکن است موهای شما را چرب ترکند.

شامپو ملایم برای موهای نازک


شامپو های ملایم همچنین برای جلوگیری از شکستگی و نرم نگه داشتن موها گزینه مناسبی برای موهای نازک هستند. به دنبال یک شامپوی ملایم باشید که حاوی ماده ضخیم کننده نیز باشد ، مانند:

شامپو روغن آرگان طبیعی ایوب صبری حجم 600 میلی لیتر

شامپو روغن آرگان طبیعی ایوب صبری با فرمول صد در صد گیاهی باعث احیای موهای خشک و آسیب دیده شما می شود. روغن آرگان ،که به درخت زندگی معروف است ؛ با نفوذ به فولیکول های موهای آسیب دیده آنها را تغذیه میکند و از آنجایی که سرشار از ویتامین E میباشد مراقبت فوق العاده ای از موهای شما را فراهم میکند. فرمول این شامپو غنی از کراتین گیاهی می باشد که باعث محافظت از موهای آسیب دیده و ضخیم شدن موهای نازک میشود.

آمینو اسید
بیوتین
جینسنگ
روغن نعناع


شامپوی ملایم برای موهای مجعد


موهای مجعد یا موج دار تمایل به خشکی دارند زیرا روغن نمی تواند رشته ها را به آسانی بپوشاند ولی موهای صاف این چربی را دارد. موهای فرفری برای نرم ماندن و جلوگیری از خشک شدن به رطوبت بیشتری احتیاج دارند.

افرادی که موهای مجعد دارند باید از شامپوی ملایم استفاده کنند اما باید سعی کنند هر روز از این شامپو استفاده نکنند.

شامپو ملایم برای موهای رنگی یا شیمیایی


شامپو های ملایم برای موهای رنگ شده مناسب هستند زیرا حاوی مواد پاک کننده ای سخت نیستند که اغلب رنگ آنها رااز بین ببرد یا به مو آسیب برساند.

شامپو ملایم برای شوره سر


سورفاکتانت های قوی می توانند با خشک شدن پوست سر ، شوره سر را بدتر کنند و سلولهای زیرین پوست روغنهای بیشتری تولید کنند.

شامپو ضد شوره پنتن سری Pro-V حجم 500 میلی لیتر

حاوی نرم کننده و پرو ویتامین ، خاصیت ضد شوره و قدرت بالای تمیزکنندگی موها ، محصولی ویژه برای افرادی است که دارای شوره و در امتداد آن خارش سر میباشند.

برای مقابله با شوره سر ، به دنبال یک شامپوی ملایم باشید که حاوی روی پیریتونین به عنوان یک ماده افزودنی باشد. تولید سلولهای پوستی را کند می کند و از پوسته پوسته شدن جلوگیری می کند.

آیا می توانید از شامپو ملایم در نوزادان استفاده کنید؟


یک شامپوی ملایم برای نوزادان توصیه می شود . شامپوهای مخصوص کودک فرموله شده معمولاً حتی خفیف تر از شامپوهای بزرگسالان هستند و ممکن است حاوی موادی باشند که ازسوختن چشم جلوگیری می کنند.

اولین شامپو، موهای کودک را نرم، براق و خوشبو می کند. چشم را نمی سوزاند

پاک کننده

دارای عوامل پاک کننده ملایم که آلودگی ها را از مو و پوست سر پاک می کند.

باز کننده گره مو

این شامپو دارای عواملی است که از گره خوردن مو پیشگیری و شانه کردن آن را اسان می کند.

به دنبال شامپوهایی باشید که فاقد سولفات باشند (مانند سولفات سولفات سدیم یا سدیم سوراخ سدیم) ، اما حاوی موادنرم کننده مطبوع مانند سیلیکون ها ، پروتئین ها و روغن ها هستند.


شامپو های ملایم بر خلاف شامپو های معمولی یا شفاف کننده ، پاک کننده ها را بدون آسیب و سوزش فراهم می کنند و شفافیت به موهای شما می دهند

اگر موهای شماچرب یا کثیف است ، باید همچنان از شامپوی شفاف تر و قوی تر استفاده کنید ، اما باید فقط هفته ای یکبار از آن استفاده کنید. در روزهای دیگر می توانید از یک شامپوی ملایم استفاده کنید.

بسیاری از شامپوها بر اساس نوع مویی که منظورشان است ، به بازار عرضه می شوند. شامپوها برای موهای روغنی خاصیت مواد شوینده قوی تری دارند ، در حالی که شامپوهایی که برای موهای رنگی ، تحت درمان ، سفید شده و یا موهای خشک استفاده می کنند از سورفاکتانتهای ملایم تر برای کاهش برداشت روغن استفاده می کنند.

شامپوهای کودک معمولاً ملایم هستند و چشم را تحریک نمی کنند.

هنوز می خواهید مواد موجود در برچسب را بررسی کنید تا بدانید که نوع شامپویی را انتخاب می کنید که برای موهای شما مناسب است….

روتین صبح بعد از بیدار شدن

روتین مراقبتی پوست درهنگام صبح

بحث روتین پوست که میشه همه به کلمه ی حوصله نداریم بسنده می کنیم ولی اگر بدانیم که انجام این کار مخصوصا از سن پایین اجرا شود چه اندازه در سالم ماندن پوست و همچنین جلوگیری از ایجاد چین و چروک میتواند موثر باشد .همراه ما به سوی روتین صبحگاهی…….

بهترین روال مراقبت از پوست در صبح است

روال صبحگاهی خود را به آرامی شروع کنید

صبح خود را با آرامش آغاز کنید همیشه ساعت خودمان را زودتر از موعد مقرر کوک کنیم تا وقت برای رسیدن به خودمان را داشته باشیم.
چرا یک لیوان پر از آب لیمو را در کنار تخت خود نگذارید؟ تا وقتی که از خواب بیدار میشویم با نوشیدن آن انرژی خوبی را دریافت کنیم علاوه بر آن از مزایای لیمو هم بهره ببریم .


آیا باید صبح صورت خود را بشویید؟

می گوییم بله! هنگام شب ،تجدید پوست و تولید سلول افزایش می یابد ، به همین علت دلیلی برای تمیز کردن و طراوت پوستمان در صبح وجود دارد. با تمیز کردن صورت ، همچنین احساس خواب آلودگی ما از بین می رود.

استفاده از روغن

سلول های مرده پوست و ناخالصی هارا از منافذ از بین می برد . این روغن ها به شما کمک می کند که چربی اضافی از پوستتان را بگیرید و همچنین منافذ پوست تان باز شود و پوستتان تمیزهم بشود. 

بهترین پاک کننده خود را پیدا کنید


چه چیزی را انتخاب کنید؟

از محلول های پاکسازی ای که بر پایه آب هستند استفاده کنید، تا اثر آثار آلودگی و چربی های باقیمانده را نیز از پوستتان و منافذش پاک کرده باشید محلول را به آرامی روی پوست  صورتتان ماساژ دهید و بعد آن را را با آب ولرم بشویید و بعد پوستتان را با ملایمت با یک حوله خشک کنید. فراموش نکنید که هیچوقت نباید حوله را با خشونت به پوستتان بکشید زیرا که پوستی که تازه پاکسازی شده است از همیشه حساس تر نیز هست و بیشتر اسیب میبیند.


4- یک تونر را در روال زیبایی صبح خود امتحان کنید

 استفاده از تونر یکی از مهمترین بخش هاست.این بخش یکی از بخش‌هایی است که شما را مطمئن می‌سازد که از شر تمام آلودگی ها و کثیفی هایی که در دو قدم قبلی جا مانده اند،  قرار است راحت شوید.

تونر آرامش بخش پوست لانیژ حجم 50 میلی لیتر

ک تونر غیر حساسیت زا است که ترکیبی از آب دریای عمیق غنی از مواد مغذی و عصاره پوست سرخالو (لیچی) می باشد و باعث تسکین پوست میشود.

تونر ها میتوانند برای پوستتان به معنای واقعی معجزه کنند. استفاده از توره به شما کمک می کند که منافذ پوستتان کوچک تر و تنگ تر شوند و در نتیجه میزان تولید روغن اضافه و چربی اضافه روی پوست نیز کمتر می‌شود.

حالا میتوانیم از یک سرم پوست بهره ببریم

سرم میتواند حاوی کلاژن باشد یا سرم های پوستی دیگر .مقداری از سرم را روی دست ریخته و سپس پوست را به آرامی با آن ماساژ میدهیم تا خوب در پوست نفوذ کند .

سرم پوست اوردینری مدل 1% Niacinamide 10% + Zinc 

سرم منحصر به فرد که حاوی دو ماده اصلی (زینک و نیاسینامید) به منظور مبارزه با جوش، ترشح چربی را کنترل کرده، جوش های فعال را از بین می برد و همچنین منافذ باز پوست را نیز کوچک تر می کند. سرم ضد جوش اوردینری مدل Niacinamide 10% + Zinc 1% دارای دو ماده زینک و نیاسینامید برای از بین بردن انواع جوش و آکنه و همچنین پیشگیری از آن ها طراحی شده است. این سرم یک محصول برای درمان جوش و آکنه به حساب می آید که با کوچک کردن منافذ باز پوست و همچنین از بین بردن باکتری های عامل ایجاد جوش، پوست شما را سلامت نگه می دارد. نیاسینامید باعث آب رسانی و کمک به افزایش مقاومت پوست و زینک موجود در این سرم باعث ترمیم جای جوش در طول مدت استفاده می شود.


5- زمان استفاده از مرطوب کننده و ضد آفتاب است.


هنگام انتخاب یک مرطوب کننده برای کارهای روزمره صورت خود ، یکی را با SPF امتحان کنید. حتی اگر بیرون آفتابی نباشد ، یک مرطوب کننده با SPF ساخته شده ، مانند کرم روز ویتامین پوست با SPF 15 ، یک ایده خوب برای کمی محافظت بیشتر در برابر اشعه های نامرئی و آسیب پذیر پوست است.

کرم ضد آفتاب رنگی درمالیفت مدل Sunlift SPF50 بژ روشن

رم ضد آفتاب سان لیفت درمالیفت با ⁺SPF50 حداکثر حفاظت پوست در برابر اشعه آفتاب را دارا می باشد که با حفظ رطوبت لایه شاخی پوست و جلوگیری از خشکی آن مانع از پیری زودرس پوست صورت می شود و در مقابل انواع اشعه UV از پوست محافظت میکند.

در آخر میتوان از کرم دور چشم برای مجافظت از پوست نازک اطراف چشم استفاده کرد که هم تیرگی دور چشم و هم چین و چروک را از بین ببرد .

خوب حالا باید برنامه ی روتین پوستی خود را مانند صبحانه ی هر روزمان به سر میز ببریم تا عادت کرده و به صورت روز مره باشد تا بهتر نتیجه بگیریم.

ویتامین cو شفافی صورت

دلایل اضافه کردن سرم ویتامین cبه روال مراقبت از پوست

ویتامین سی
ویتامین C در اپیدرم (لایه بیرونی پوست) و همچنین درم (لایه داخلی پوست) در مقادیر زیادی یافت می شود. خواص ضد سرطان آنتی اکسیدان و نقش آن در تولید کلاژن به سلامت پوست شما کمک می کند. به همین دلیل ویتامین C یکی از عناصر اصلی است که در بسیاری از محصولات ضد پیری ضد پیری پوست یافت می شود.

نقش موثر میتامین c

مصرف ویتامین C به صورت خوراکی می تواند اثر ضد آفتاب هایی را که برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش UV خورشید بر روی پوست شما اعمال می شود ، تقویت کند. این کار را با کاهش آسیب سلولی و کمک به روند بهبودی زخمهای بدن انجام می دهد. ویتامین C همچنین به دلیل نقش حیاتی که در سنتز کلاژن طبیعی بدن دارد ، می تواند علائم پیری را از بین ببرد. به بهبودی پوست آسیب دیده کمک می کند و در برخی موارد باعث کاهش چین و چروک می شود. مصرف کافی ویتامین C همچنین می تواند به ترمیم و جلوگیری از خشکی پوست کمک کند.

به دلیل شیوع ویتامین C در محصولات بدون نسخه ، مکمل های غذایی و غذاهایی که می خوریم ، کمبود این ماده مغذی نادر است. توصیه 1000 میلی گرم در روز است.

11 دلیل اضافه کردن سرم ویتامین C به روال مراقبت از پوست


سرم ویتامین C چیست؟

سرم ویتامین c
سرم ویتامین سی اوله هنریکسون

ین سرم بع نوان یک مولتی ویتامین روزانه برای پوست عمل میکند. اوله هنریکسن جزو اولین کمپانی هایی بود که از ویتامین سی در محصولات مراقبت پوستی استفاده کرد. آنها اعتقاد دارند که خواص آنتی اکسیدانی این ویتامین و حفاظت از کلاژن پوست آن ره به یک جزء اساسی در مراقبت پوست تبدیل کرده است. این سرم با ترکیب ویتامین سی و کلاژن تبدیل به یک سرم ضد پیری قدرتمند شده که به روشن شدن و سفت شدن واضح پوست کمک میکند و پوست را در تمام طول روز آبرسانی می نماید. بعلاوه این محصول حاوی عصاره چای سبز و پرتقال است و فاقد چربی است و به سرعت جذب پوست میشود. از بوی خوشایند و شیرین و انرژی زای مرکبات و بافت ابریشمی سرم لذت ببرید. نتیجه؟ شما شاهد یک پوست سالم و درخشان و جوانتر خواهید بود.


اگر قصد مراقبت از پوست خود را دارید ، به احتمال زیاد اسم سرم های ویتامین C را شنیده اید.

ویتامین C به عنوان یکی از بهترین مواد ضد پیری موجود در بازار – وموثر برای حفظ چهره ای صاف ، یکدست و براق است.

اگرچه احتمالاً ویتامین C را در رژیم غذایی خود قرار داده اید ، اما هیچ راهی برای تضمین عدم انتقال مستقیم پوست شما وجود ندارد. استفاده از سرم و سایر محصولات موضعی مستقیم ترین راه برای به دست آوردن این مزایا است.

در ادامه بخوانید تا بدانید که چرا باید سرم ویتامین C را به روال خود اضافه کنید .

1-برای اکثر پوست ها بی خطر است

بیشتر افراد می توانند ویتامین C موضعی را برای مدت طولانی استفاده کنند بدون اینکه عوارض جانبی را تجربه کنند.

در موارد نادر منبع معتبر ، افرادی که پوست حساس دارند ممکن است تحریک جزئی را تجربه کنند

2-آبرسان است


منیزیم آسکوربیل فسفات ، یکی از اصلی ترین مشتقات ویتامین C که در مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می گیرد ، نشان داده شده است که منبع معتبر تأثیر آبرسان بر پوست دارد. این باعث کاهش خشکی پوست می شود ، به پوست شما اجازه می دهد رطوبت را بهتر حفظ کند

3. درخشان کننده است


ویتامین C می تواند به محو شدن رنگدانه (بیشتر در مورد این زیر) کمک کند و سطح پوست را صاف کند تا از افتادگی پوست جلوگیری کند. این جلوه جوانی به پوست می بخشد.

4- به کاهش قرمزی و حتی تسکین سطح پوست کمک می کند


ویتامین C همچنین برای نشان دادن انواع زیادی از شرایط التهابی پوست ، نشان داده شده است. به حداقل رساندن قرمزی می تواند یک چهره یکنواخت تر ایجاد کند.

5- به محو شدن لکه های پوستی کمک می کند


از جمله لکه های خورشید ، لکه های سنی و ملاسما – هنگام تولید بیش از حد ملانین در مناطق خاصی از پوست رخ می دهد. همچنین در مناطقی که آکنه بهبود یافته است ، می تواند اتفاق بیفتد.

نشان داده شده است كه ویتامین C مانع تولید منبع ملاتین ملانین می شود. این می تواند به محو شدن نقاط تاریک کمک کند و به چهره ای یکنواخت تر منجر شود.

از بین بردن خطوط ریز دور چشم را کاهش می دهد


این سرم ها مانند لوله کشی و آبرسانی از ناحیه زیر چشم می توانند به صاف کردن خطوط ریز اطراف چشم کمک کنند.

اگرچه ویتامین C در کاهش قرمزی پوست مؤثراست ، اما برخی از افراد می گویند که می تواند به کم رنگ شدن هاله ی قهوه ای اطراف چشم کمک کند.

باعث تولید کلاژن می شود


ویتامین C به دلیل تقویت تولید کلاژن منبع معتبر شناخته شده است.

کلاژن یک پروتئین طبیعی است که با گذشت زمان از بین می رود. سطوح پایین تر کلاژن می تواند منجر به خطوط ریز و چین و چروک شود.

8- ممکن است به جلوگیری از ایجاد لکه های پوست کمک کند


تولید کلاژن با خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست گره خورده است. هنگامی که سطح کلاژن شما شروع به ریزش می کند ، ممکن است پوست شما شروع به لکه دار کند.

استفاده از سرم ویتامین C ممکن است باعث افزایش تولید کلاژن شود و در نتیجه استفاده از کرم های ضد لک موثر تر است.

9-در برابر آفتاب محافظت می کند

ویتامین C سرشار از آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها از سلول های سالم پوست محافظت می کنند و باعث می شوند تا اشعه ی خورشید بی ضرر شود

10. ممکن است به تسکین آفتاب سوختگی ها کمک کند


علاوه بر به حداقل رساندن قرمزی ، ویتامین C باعث می شود که سرعت تولید و تکثیر سلول‌ها را بیشتر می‌کند. این امر باعث می‌شود سلول‌های جدید سالم با سلول‌های آسیب دیده جایگزین شوند.

و به طور کلی به بهبود زخم کمک می کند


با توجه به تأثیرات آن بر روی آفتاب سوختگی ، جای تعجب نیست که استفاده از ویتامین C می تواند باعث بهبودی در ترمیم کلی زخم شود. بهبودی زخم باعث کاهش خطر التهاب ، عفونت و ماندن جای زخم روی پوست می شود.

سرم ویتامین c
سسدرما – سرم اینتنسیو سی – ویت

نحوه استفاده از سرم ویتامین C

مانند ساعد ، قسمت کوچکی از پوست را که به راحتی پنهان است ، انتخاب کنید.
مقدار کمی از محصول را بمالید و 24 ساعت صبر کنید.
در صورت عدم بروز عوارض جانبی می توانید روی صورت خود بمالید. در صورت ایجاد بثورات ، قرمزی یا کهیر ، مصرف خود را قطع کنید.

سرم ویتامین C معمولاً یک یا دو بار در روز استفاده می شود. یک قانون خوب برای تمیز کردن ، استفاده از سرم ویتامین C و سپس مرطوب کردن است.

با اطمینان می توان از این ماده در رابطه با سایر ترکیبات فعال استفاده کرد ، اگرچه استفاده در کنار نیاسین آمید ممکن است ویتامین C را کمرنگ تر کند

عوارض جانبی و خطرات احتمالی


اگرچه تحریک بعید است ، اما شما همیشه باید یک آزمایش پچ را قبل از استفاده کامل انجام دهید. این تنها روش برای تعیین چگونگی واکنش پوست شما به سرم است.

اگر پوست شما حساس است از محصولاتی با اسید آسکوربیک خودداری کنید. محصولات دارای منیزیم آسکوربیل فسفات ممکن است کمتر باعث تحریک شوند.

مشتقات ویتامین C زیر برای حفظ قدرت به مدت طولانی تر طراحی شده اند

در مورد نحوه ی استفاده از سرم ویتامین سی بعضی از افراد صبح از آن استفاده می کنند تا از خواص محافظت کننده در برابر اشعه ماوراء بنفش استفاده کنند ، در حالی که برخی دیگر دریافتند که به عنوان سرم شب بهتر عمل می کند.

اما بر اساس تجربه ی شخصی خودم با استفاده از سرم ویتامین سی در هنگام خواب همزمان با تاریکی مطلق تاثیر بسیار ، بسیار خوبی به خصوص در ازبین بردن لکه ها و شفافیت صورتم داشتم شما چطور …..

سم زدایی موی سر

چگونه می توان موها را از روغن ، شوره سر و مواد شیمیایی سم زدایی کرد؟


چگونه می توان موهایتان را از روغن ، شوره سر و تجمع شیمیایی سم زدایی کردآیا سم زدایی مو یک چیز واقعی است؟
شاید تعجب کنید که چگونه می شود پوست سر را از تمام این سموم پاکسازی کرد . در یک سفر مو شروع کنید که هم پوست سر و هم موهای شما از شما تشکر می کنند!

بهترین راه شروع کار با سم زدایی مو است


بسیاری از افراد موهای خود را سم می زنند زیرا آنها از محصولات معمولی که برای مراقبت از مو ساخته شده و معمولا همراه با سموم شیمیایی یا مواد بی کیفیت هست استفاده می کنند.
یک سم زدایی به تعادل پوست سر شما کمک می کند و موهای شما را از حالت خفه گی رها میکند

این ماده به تحریک فولیکول های مو کمک می کند و باعث رشد مو می شود و پوست سر از شوره سر ، آکنه و زخم را پاک می کند. هنگامی که فولیکول های مو با قدرت بالقوه خود شروع به شکوفایی می کنند ، باید طی یک هفته تفاوت در بافت موهای خود را مشاهده کنید.

بنابراین ، وقت آن است که موهایم را سم زدایی کنم؟

کاملاً ساده است اگر پوست سر خارش ، روغنی یا ملتهب ، فولیکول های خشک ، ریزش مو یا هر گونه درد در پوست سر دارید ، زمان آن رسیده است که سم زدایی شود. در مورد نحوه ، کجا و نکات مراقبت های بعدی بخوانیدچگونه موهایتان را سم زدایی کنید

ماسک سم زدایی مو


اگر چه به نظر می رسد کار بسیار پیچیده ای است ولی ساده و مقرون به صرفه است .
.

عناصرمورد نیاز برای سم زدایی:


پودر رس بنتونیت. این پودر از غلظت بالایی از مواد معدنی از جمله سیلیس ، کلسیم ، منیزیم ، سدیم ، آهن و پتاسیم برخوردار است. همچنین منافذ مسدود شده از جمله فلزات سنگین ، ناخالصی ها و مواد شیمیایی را جذب و تمیز می کندو دارای مواد معدنی برای مو است. .
سرکه سیب.
سرشار از ویتامین B و C این یک ضد التهاب است ، که می تواند به شوره سر کمک کند.
ژل آلوئه ورا.
آنزیم های پروتئولیتیک موجود در این ژل ممکن است به ترمیم سلول های مرده پوست روی پوست سر کمک کند. همچنین مطبوع عالی است و از خارش جلوگیری می کند

هر یک از پودرهای رس بنتونیت ، سرکه سیب و ژل آلوئه ورا را با 1/2 لیوان آب ترکیب کنید.
ماسک را در تمام موها پخش کنید ، روی پوست سر نیزبمالید .
یک کلاه دوش را روی آن قرار دهید و به مدت 20 تا 30 دقیقه بنشینید. اجازه ندهید که مخلوط خشک شود.
موهای خود را با 1 فنجان سرکه سفید بشویید و بگذارید حداقل 1 تا 3 دقیقه در آن بنشیند ، سپس از یک شامپو روشن کننده استفاده کنید.
بلافاصله با شستشوی شامپو تقویت کننده درخشش یا سم زدایی موها را دنبال کنید.

یک ماساژ پوست سر بر پایه روغن امتحان کنید


برای پوست های حساس تر ، به خصوص افرادی که موهای خود را لخت کرده یا تحت درمان قرار داده اند ، ممکن است ماساژ پوست سر بر پایه روغن کمک کند.

روغن آرگان گلیس مدل DAILY حجم 75 میلی لیتر

وغن موی آرگان گلیس ضمن تغذیه موها، آن ها را ترمیم کرده و مراقبت می کند. این روغن یک انتخاب ایده آل برای ترمیم و احیای موهای خشک و آسیب دیده است. استفاده از این روغن بعد از شستشوی موها، لطافت و نرمی را برای موهایتان به ارمغان می آورد.

ویژگی ها :

 • تغذیه کننده و تقویت کننده مو
 • افزایش شفافیت و درخشندگی مو
 • نرم کننده
 • بدون ایجاد حس سنگینی روی مو
 • حاوی روغن آرگان و ویتامین E
 • مناسب موهای خشک و آسیب دیده
 • سبک و با جذب سریع
 • بدون ایجاد چربی
 • مناسب استفاده روزانه

روغن ها را بر اساس نیاز موهای خود انتخاب کنید ، در صورت لزوم رقیق کنید و سپس آن را به مدت 15 دقیقه عمیق روی پوست سر خود ماساژ دهید. همچنین می توانید موهای خود را درون یک کلاه دوش بپیچید تا اجازه دهید خیس شود. در آفتاب بنشینید تا گرما منافذ موهای شما را بازکند

 1. دستور العمل سم زدایی خود را ایجاد کنید

اگر در استفاده از خاک رس یا روغن در موهای خود احتیاط دارید ، بسیاری از مواد طبیعی دیگر نیز وجود دارند که می توانید برای از بین بردن سموم از آنها استفاده کنید. مانند آب میسل ،جوش شیرین،سفیده تخم مرغ و سیرروشی برای قوی نگه داشتن سم زدایی موهای شما

شامپوی مناسب را برای نوع مو خود انتخاب کنید
وقتی صحبت از شامپو می شود ، می خواهید از شامپو تمیز کننده ای که مخصوص نوع مو شماست خود استفاده کنید.

شامپو پاک کننده موی چرب سایوس شوآرتزکف حجم 500 میلی لیتر

شامپو پاک کننده موی چرب سایوس شوآرتزکف با قابلیت از بین برنده چربی اضافی مو، تمام ناخالصی های مو و سلول های مرده پوست سر، موهایی بسیار شاداب و شفاف را به ارمغان می آورد. این محصول تا 85% ریزش مو را کاهش داده و موهای ضعیف را احیا می نماید. همچنین ساختار داخلی مو را تقویت نموده و مناسب موهای چرب می باشد. فروشگاه بهداشتی آرایشی سیب سل ارائه کننده این شامپو پاک کننده موی قوی است.

مو می تواند: نازک ،آسیب دیده ، رنگ شده ،فر ،چرب و یا خشک باشد.
شما می خواهید محصولی را تهیه کنید که مخصوصاً برای نوع موی شما ساخته شده باشد. در غیر این صورت ، باعث آسیب رساندن به موهای شما و جلوگیری از درخشش و نرمی بهینه خواهد شد. یک مکان عالی برای پیدا کردن شامپو مخصوص یک برچسب شامپو است


پوست سر خود را با برس های مناسب شانه کنید


، روی شانه های دندانه دار و یک اسکرابر پوست سر سرمایه گذاری کنید. از شانه دندانه دار برای موهای خشک استفاده کنید ، از ریشه مو تا نوک مو (اگر موهای شما در انتها گره دارد ، موهای خود را روغن بزنید تا راحت تر شانه شود

ماساژ پوست سر
ماساژور سر چیاکو مدل Head

 ماساژ سر نیز با افزایش جریان خون باعث آرامش فکری، کاهش استرس و حتی سردرد می‌شود. ماساژ سر عموماً با انگشتان دست انجام می‌شود اما راه دیگر استفاده از ماساژور دستی است. این ماساژور 12 عدد میله‌ی فلزی دارد که به یک دسته وصل هستند. در انتهای هرکدام از این میله‌ها یک سری کروی قرار گرفته است تا در هنگام تماس با سر آسیبی به پوست سر نرسد.

با استفاده از دسته‌ای که در انتهای این ماساژور قرار گرفته، می‌توان سری‌های آن را روی پوست سر قرار داد و با حرکت دادن آن میزان جریان خون به‌مرور افزایش می‌یابد. یکی از دلایل ریزش مو، کاهش جریان خون در رگ‌های سر است. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توان روش‌های گوناگونی را به کار برد که یکی از آن‌ها ماساژ دادن پوست سر است. ماساژ دادن پوست سر، موجب افزایش جریان خون در رگ‌ها، تغذیه‌ی بهتر پوست و مو و تقویت پیاز مو می‌شود

سپس در طول دوش ، از اسکراب پوست سر استفاده کنید که همیشه باید از آن در زیر آب استفاده شود. پوست سر را با حرکت دایره ای ماساژ دهید و تمام ماسک سم زدایی را از بین ببرید ، موهای برس باعث تحریک پوست سر و استفاده آسانتر از محصولات می شود.

از روغن های طبیعی برای سالم نگه داشتن مو و پوست سر استفاده کنید


روغن ها یک عنصر اساسی برای مو ، آرام و طبیعی هستند. روغن ها چیزی هستند که موها را زنده ، پر جنب و جوش و براق نگه می دارند. روغن پایه ی مو است.

مطابق بررسی اجمالی سال 2015 در مورد آرایشی و بهداشتی مو منبع معتبر ، هنگام استفاده منظم روغن از ریزش مو جلو گیری می کند. هنگامی که محققان خواص روغن معدنی ، روغن نارگیل و روغن آفتابگردان را مورد مطالعه قرار دادند ، دریافتند که همه روغن ها به جلوگیری از آسیب دیدگی مو ، تقویت درخشش و کاهش اصطکاک کمک می کنند


روغن شی باتر برای مو

روغن شی باتر، یکی از روغن های بسیار موثر و مفید برای رشد و تقویت ریشه مو است. اگر تار موی شما نازک و شکننده است، می توانید از این روغن برای استحکام و ضخیم شدن موی سر استفاده کنید. البته سعی کنید در استفاده از این روغن زیاده روی نکنید. در صورتی که موی شما بسیار چرب است، مقدار کمی روغن شی باتر را استفاده کنید زیرا ممکن است موجب چرب تر شدن مو شود.

برای اینکه واقعاً اجازه دهید سم زدایی موهای شما عملی شود ، می خواهید از این کارها خودداری کنید:

5- از مواد شیمیایی ، گرما و فرآوری خودداری کنید


استفاده از سشوار ، اتوی مو و دیگر موارد در پیش گرفتن روال قبل باعث از بین رفتن تمام زحمتهای شما میشود علاوه بر این موهای شما نسبت به گذشته آسیب بیشتری می بیند

رنگ کردن موهای شما
زیرا دکلره کردن و رنگ کردن آن می تواند به ریشه های شما آسیب برساند

.

رسیدگی به مو را با مواد مغذی سرشار از مواد مغذی – پر از ویتامین ها و عاری از سولفات و پارابن – روغن و کره مو ادامه دهید تا رطوبت داخل آن بماند. و همیشه موهای شاداب داشته باشید

هایلایتر صورت

روش استفاده از هایلایتر

استفاده از هایلایتر در آرایش بیشتر برای زاویه دادن به انحنا ه اجزائ صورت است که بیشتر در نواحی گونه ،لب،چانه و بینی مورد نیاز است .ما در اینجا سعی داریم که در مورد بهره گیری از این فن از آرایش صحبت کنیم .

روش استفاده از هایلایتر


هایلایت صورت راهی ساده و بی‌دردسر برای جذابیت بیشتر و داشتن ظاهری شاداب و درخشان است. هایلایت، باعث جوان‌تر نشان دادن چهره می‌شود و پوست را صاف و صیقلی می‌کند. در این مطلب، میخواهیم راه استفاده از آن را بررسی کنیم

1-اول پوست خود را آماده کنید


اگر به زیبایی صورت خود اهمیت می‌دهید، حتما پیش از هایلایت صورت از لوسیون‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید؛ به این علت که این لوسیون ها در مرطوب ماندن پوست در طی روز کمک می کند.
2-استفاده از سرم‌های روشن‌کننده پیش از هایلایت صورت
برای این کار سرم‌های خوبی در بازار یافت می‌شوند که سرم‌های ، اسکین‌کد و لانژه می‌توانند انتخاب شما باشد. ممکن است این سرم‌ها به خوبی بر روی پوست صورت می‌نشینند و قبل از آرایش، پوست را درخشان می‌کنند.

لوسیون مرطوب کننده دراماتیکالی دیفرنت کلینیک

ویژگی های لوسیون مرطوب کننده دراماتیکالی دیفرنت کلینیک

این ژل فوق العاده که توسط متخصصین پوست Clinique تهیه شده است، میزان رطوبت مطلوب برای پوست خشک را حفظ می کند. فرمولاسیون با طراوت و فاقد چربی این محصول را جهت آبرسانی روزانه پوست، تقویت ، جوانسازی تخصصی سازی کرده و احساس تازگی و رطوبت طولانی مدت را برای پوست شما به ارمغان می آورد.

این محصول فاقد پارابن ، سولفات و فتالات می باشد.

پس از این‌که از مرطوب‌کننده یا سرم استفاده کردید، می توانید برای نگه‌داری رطوبت در روی سطح پوست، از پرایمر استفاده کنید. و در آخر هم برای تثبیت رنگ پوست، از زیرسازی آرایش، مرطوب‌کننده‌های رنگی یا کرم‌های BB استفاده کنید. تمامی این موارد باعث می‌شوند تا آرایش شما به خوبی جلوه داشته باشد.

هایلایتر پودری مگاگلو وت ن وایلد

رنگ هایلایتر پودری مگا گلو MegaGlo وت اند وایلد صورتی کم‌رنگ است. این رنگ به خاطر جلوه ملایمی که دارد بارنگ‌های مختلف هماهنگ است و می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد. جالب اینکه این هایلایتر درخشش طلائی دارد. و این رنگ زیبایی خاصی به نقاط هایلایت صورت می‌بخشد. هایلایتر پودری مگا گلو وت اند وایلد را می‌توانید در قسمت‌های مختلف صورت همچون چانه، استخوان بالای پلک و منطقه کمان لب استفاده کنید.

استفاده از هایلایتر


بعد از انجام دادن مراحل بالا اکنون هنگام استفاده از هایلایتر است که به آرامی در قسمت‌های مناسب چهره استفاده می شود .
این کار باید به صورتی باشد که رنگ پوست شما از زیر هایلایتر دیده شود .

نحوه ی زدن هایلایتر

استخوان گونه


استفاده از هایلایتر بر روی بالای استخوان گونه کمک می‌کند تا گونه‌هایتان کشیده‌تر و برجسته‌تر از همیشه دیده شود. اول یک خط فرضی از مرکز گوش به سمت لب بکشید و سپس بالای این خط را با استفاده از یک براش مخصوص هایلایتر بزنید. براش را از بالای گوش به سمت گوشه بیرونی چشم بکشید. اگر هایلایتر شما مایع است می‌توانید این کار را با استفاده از نوک انگشتانتان انجام دهید و سپس آن را پخش کنید


استخوان ابرو


برای اینکه آرایش صورت و ابروهایتان کامل و زیبا باشد تنها به استفاده از مداد ابرو اکتفا نکنید! با استفاده از کمی هایلایتر بر روی استخوان ابرو و زیر قوس ابرو می‌توانید ابروهای خود را زیبا و عالی نشان دهید


بینی


برای اینکه بینی کمی باریکتر از حد معمول دیده شود لازم است تا مقداری هایلایتر را به آرایش خود اضافه کنید! اگر یک برجستگی ظریف و دقیقی را با استفاده از هایلایتر بر روی استخوان بینی ایجاد کنید مطمئن باشید بینی‌تان باریک‌تر از همیشه دیده خواهد شد. برای اینکه هایلایتر طبیعی و دقیق باشد باید تمرکز خود را بر روی قسمت انتهایی بینی قرار دهید تا نوک بینی‌تان کمی سربالا دیده شود.

برای اینکه این برجسته سازی طبیعی‌تر و بهتر جلوه کند لازم است تا از یک هایلایتر که دو تا سه درجه از رنگ پوستتان روشن‌تر است استفاده نمایید.

قوس بالای لب


لب‌های خود ر ابه صورت غنچه درآورید! برجسته‌ترین قسمت در بالای لب که در حالت طبیعی یک قوس V شکل در بالا است را هایلایتر بزنید! این کار باعث می‌شود تا آرایش لب هایتان بسیار کامل‌تر و زیباتر باشد. البته باید دقت داشته باشید که در این مورد نیز از مقدار کمی هایلایتر استفاده کنید تا تاثیر بهتری داشته باشد. زیرا استفاده زیاد از هایلایتر در این قسمت این توهم را ایجاد می‌کند که صورتتان در این قسمت عرق کرده است!

لب پایین یا چانه


مقدار کمی هایلایتر را بر روی مرکز لب پایین بزنید و از این طریق لب‌هایتان را پرحجم‌تر و خیره‌کننده‌تر نشان دهید.

اگر لب‌هایتان در حالت طبیعی پرحجم است می‌توانید از هایلایتر بر روی مرکز چانه استفاده نمایید تا درخشش صورتتان طبیعی‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد.

۴- آرایش خود را با رژگونه به پایان برسانید


رژگونه را دقیقا زیر هایلایتی که برای گونه‌های خود کشیده‌اید استفاده کنید. رژگونه به آرایش شما گرمای خاصی می‌بخشد و باعث می‌شود پوست چهره، زنده و شاداب جلوه کند و در نتیجه ظاهری جوان‌تر داشته باشید….

درمان لکه های سنی

لکه های سنی چیست ؟چگونه درمان می شود ؟

لکه های تیره قهوه ای رنگ ظاهر نا خوشایندی به صورت مامیدهد .بهتر است همیشه از پوست خود مراقبت کنیم تا دچار این مشکلات نشویم .ولی در صورت پیدایش این لکه های سنی چه کنیم ؟با ما باشید تا جواب سوالتان را بگیرید .

لکه های سنی چیست؟


لکه های سنی نقاط قهوه ای تیره ، خاکستری یا لکه های سیاه روی پوست هستند. آنها معمولاً در نواحی از پوست که در معرض آفتاب است رخ می دهند. لکه های سنی همچنین به لکه های کبدی ، لنزهای خورشیدی یا لکه های خورشید گفته می شود.

چه عواملی باعث ایجاد لکه های سنی می شود؟


لکه های سنی نتیجه تولید بیش از حد ملانین یا رنگدانه های پوستی است. پزشکان همیشه نمی دانند که چرا لکه های سنی ایجاد می شوند. پیری پوست ، قرار گرفتن در معرض آفتاب و یا اشکال دیگر قرار گرفتن در معرض نور ماوراء بنفش مانند تختهای برنزه همه دلایل احتمالی هستند. شما به احتمال زیاد لکه های سنی را در مناطقی از پوست خود مشاهده می کنید که بیشترین میزان نور خورشید را دریافت می کنند ، از جمله:

صورتت
پشت دستان
شانه های شما
ساعد شما


چه کسی در معرض خطر لکه های سنی است؟


افراد در هر سن ، جنس و نژاد می توانند لکه های سنی ایجاد کنند. با این حال ، لکه های سنی در افراد با فاکتورهای خطر خاص بیشتر دیده می شود. این موارد شامل افراد:

بزرگتر از 40 سال
داشتن پوست سالم
قرار گرفتن در معرض آفتاب
استفاده مكرر از تختخواب برنزه

علائم لکه های سنی چیست؟


لکه های سنی از قهوه ای روشن تا رنگ سیاه متغیر است. لکه ها همان بافت بقیه پوست شما را دارند و معمولاً در نواحی که در معرض آفتاب هست ظاهر می شوند. آنها هیچ دردی ایجاد نمی کنند


لکه های سنی چگونه درمان می شوند؟


لکه های سنی خطرناک نیستند و هیچ مشکلی در سلامتی ندارند. درمان لازم نیست ، اما برخی از افراد به دلیل ظاهر خود می خواهند لکه های سنی را از بین ببرند.

داروهای تجویزی


ارائه دهنده خدمات درمانی شما ممکن است کرم های سفید کننده را تجویز کند تا به تدریج لکه های سنی محو شود. این مواد معمولاً حاوی هیدروکینون یا دارای رتینوئیدهایی مانند ترتینوئین یا بدون آن هستند. کرمهای سفید کننده معمولاً چندین ماه طول می کشند تا لکه های سنی از بین بروند.

کرم های سفید کننده و ترتینوئین باعث می شوند که پوست شما در برابر اشعه ی خورشید حساس تر شود پس باید بیشتر مراقبت کرد و بدون ضد آفتاب حتی در روزهای ابری بیرون نرویم.


روشهای پزشکی
.

اقدامات پزشکی برای لکه های سنی شامل میشود درمان نور پالس شدید ، که طیف وسیعی از امواج نوری را که از روی پوست عبور می کند ساطع می کند و ملانین را هدف قرار می دهد تا لکه ها را از بین ببرد یا خراب کند


لایه برداری شیمیایی ، که لایه بیرونی پوست شما را از بین می برد تا پوست جدید در جای خود رشد کند

 •  لایه‌بردار و شفاف‌کننده پوست
 • – برطرف‌کننده کومدون‌های سرسیاه
 • – مناسب برای هرنوع پوست
 • – برای استفاده روزانه
 • – قابل استفاده به‌صورت ماسای روی پوست تمیز و نمناک
 • – نیاز به شست و شو با آب گرم پس از مصرف
 • – شفافیت و شادابی پوست با پولیش لایه‌بردار
 • – دارای ترکیبات نرم کننده
 • – تجدید رطوبت ضروری پوست
 • – تسکین و التیام پوست
 • – بسیار ملایم
 • – قابل استفاده‌ی روزانه حتی پوست های خشک و حساس
 • – جداکننده سلول‌های کدر و مرده
 • – حاوی روغن گل جهت تجدید رطوبت پوست
 • – کاهش خطوط و چروک های پوست


dermabrasion ، که لایه های بیرونی پوست را صاف می کند تا پوست جدید در جای خود رشد کند
جراحی کرایوس ، که لکه های سنی فرد را با نیتروژن مایع منجمد می کند


‍‍‍‍‍

درمان پزشکی لکه های پوست

چگونه می توان از لکه های سنی روی صورت خود خلاص شد؟

درمان در منزل


موارد زیر چند درمان در منزل است که ممکن است به محو شدن یا از بین بردن لکه های آفتاب در چهره شما کمک کند:

آلوئه ورا.


ترکیبات فعال موجود در گیاهان آلوئه ورا هستند ، می توانند لکه های سنی را روشن کنند.


عصاره شیرین بیان.


برخی از مواد مؤثر موجود در عصاره شیرین بیان ممکن است به روشن شدن لکه های آفتاب و سایر تغییر رنگ پوست در اثر تابش آفتاب مانند ملاسما کمک کنند ، که در خانم های باردار رایج است و از آن به عنوان “ماسک بارداری” یاد می شود. بسیاری از کرمهای موضعی برای روشنایی لکه های آفتاب شامل عصاره شیرین بیان است.


ویتامینc


این آنتی اکسیدان طبیعی در مورد
پوست و خورشید شما فواید زیادی دارد. اسید آسکوربیک از پوست شما در برابر اشعه UVA و UVB محافظت می کند ، باعث تولید کلاژن می شود و در روشن شدن لکه های تاریک موثر است.


ویتامین E


. یک رژیم غذایی سرشار از ویتامین E ، و مصرف یک ویتامین E ، از محافظت در برابر آفتاب جلوگیری می کند و می تواند سلامت پوست شما را بهبود بخشد ، به خصوص هنگامی که همراه با ویتامین C مصرف شود ، استفاده از روغن ویتامین E حتی فواید بیشتری برای پوست شما در برابر آفتاب ایجاد می کند.


آب لیمو.


آب لیمو از دیرباز به عنوان داروی خانگی برای روشن کردن مو و پوست مورد استفاده قرار گرفته است و ماده اصلی در کرم های روشن کننده پوست است. آب لیمو اسیدی است و می تواند باعث خشکی و همچنین باعث تحریک پوست و چشم شود.

عسل.

پر از آنتی اکسیدان ها ، عسل سالها است که در محصولات پوستی استفاده می شود. اعتقاد بر این است که رشد سلول جدید را تقویت می کند و ممکن است در هنگام استفاده از پوست باعث از بین رفتن لکه های آفتاب شود.


کرم های بدون نسخه


. کرمهای موضعی زیادی روی پیشخوان وجود دارد که می توانید در خانه از آن استفاده کنید تا لکه های خورشید را بر روی صورت خود پاک کنید. به دنبال کرم های حاوی گلیکولیک اسید ، هیدروکسی اسید ، هیدروکینون ، اسید کوجیک یا دئوکسیاربوتین باشید.

کرم ضد لک اوریاژ


جلوگیری از لکه های سنی


اگرچه شما همیشه نمی توانید از بروز لکه های سنی جلوگیری کنید ، چندین روش وجود دارد که می توانید شانس ابتلا به آنها را کاهش دهید:

از تابش خورشید بین 10 صبح و 3 بعد از ظهر ، هنگامی که پرتوهای خورشید شدید است.
هر روز ضد آفتاب بزنید . این ماده باید حداقل 30 درجه از ضریب حفاظت از آفتاب (SPF) برخوردار باشد و دارای حفاظت UVA و UVB باشد.
حداقل 30 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب از ضد آفتاب استفاده کنید. هر دو ساعت یک بار مجدداً تکرار کنید
لباس های محافظ مانند کلاه ، شلوار و پیراهن آستین بلند بپوشید. اینها به محافظت از پوست شما در برابر اشعه ماوراء بنفش کمک می کند.